Diyarbakır’daki saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 7’ye yükseldi

Diyarbakır’daki Trafik Denetleme Merkezi’ne dönük bombalı saldırıda yaralananlar arasında bulunan 3’ü polis 4 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 7’e yükseldi.

Diyarbakır-Batman karayolunun Bismîl yol ayrımında yer alan Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ne düzenlenen bombalı araç saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı arttı. Diyarbakır Valiliği tarafından 2’si polis 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 8’i polis memuru olmak üzere toplam 25 kişinin ise yaralandığı duyurulan saldırı sonrası hastanelere kaldırılan yaralılardan 3 polis ile 1 sivil daha yaşamını yitirdi.

Yaşanan bu ölümlerle birlikte saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 5’i polis olmak üzere 7’ye yükseldi.

6’sı polis 21 kişinin ise kentteki hastanelerdeki tedavilerine devam ediliyor.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Diyarbakır’da düzenlenen bombalı araç saldırısı ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’nın istemi üzerine Diyarbakır 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi yayın yasağı kararı verildi. Mahkemenin verdiği karar şöyle:

“Diyarbakır Bismil yolu arasında bulunan bölge trafik şube müdürlüğüne yapılan saldırıda şehit olan ve yaralanan polisler bulunduğu, 5 bin 237 sayılı yasanın 302’nci maddesi kapsamında soruşturma başlatıldığı, 5 bin 187 sayılı Basın Kanunu’nun 3/2 maddesi gereğince, olaya ilişkin olarak yazılı ve görsel medya organlarında yapılan yayınlarda, olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilerin bulundukları şehirlerin ve kullandıkları araçların bilgilerinin yayınlanarak olayın aydınlatılmasının, şüphelilerin yakalanmasının ve istihbaratlarının deşifre edilmesinin engellenmesi için, ayrıca mevcut olayda kamu düzeninin bozulma riski meydana geldiği anlaşılmakla savcılık talebinin kabulu ile 5187 sayılı yasanın 3/2. maddesi gereğince yayın yasağı konulması talebinin kabulüne.”

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir