HDP İl Eşbaşkanı Erbaş ifade için Emniyet’e geldi

Parti binalarına yapılan polis baskını sonrası ifade için İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne davet edilen HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Doğan Erbaş, geldiği emniyet binası önüne partililer tarafından karşılandı.

HDP İstanbul İl Örgütü binasına 11 Ağustos sabahı yapılan polis baskını ile parti binasının talan edilmesinin ardından HDP İl Eşbaşkanı Doğan Erbaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü’ne ifadeye çağırıldı. Bunun üzerine avukatları ve parti yöneticileri ile birlikte Vatan Caddesi’nde bulunan Emniyet binasının önüne gelen Erbaş’ı burada Barış Anneleri, KJA üyelerinin de aralarında bulunduğu partililer karşıladı.

İçeriye girmeden önce bina önünde kısa bir açıklama yapan Erbaş, partilerine dönük saldırının demokratik siyasete yönelik saldırı olduğunu vurguladı.

Bu yönelime karşı hem siyaseten hem hukuk aracılığı ile mücadele edeceklerini belirten Erbaş, “İşte geldik ifade için buradayız. Haklılığımızı her fırsatta dile getireceğiz. Dün Amed’de (Diyarbakır) 120 arkadaşımız gözaltına alındı, İmralı’da tecrit sürüyor. Kaostan çıkmanın yolu yine HDP’nin ilkeleridir. HDP’nin ilkelerini savunmaya devam edeceğiz. Demokratik siyaseti ve özgürlüğü savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Erbaş yaptığı bu açıklamaları sonrasında alkışlar eşliğinde ÖHD üyesi avukatlarıyla birlikte ifade vermek üzere binaya girdi. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir