Polisten DİHA muhabirlerine ölüm tehdidi: “Alnın geniş; tam mermilik”

Nusaybin ilçe merkezinde yol kontrolünde durdurulan DİHA ajansı muhabirleri, özel hareket polisleri tarafından ölümle tehdit edildi. Polis, tel örgülere yasladığı muhabirlerimizden birine, “Alnın geniş; tam mermilik” diye tehditte bulundu.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde akşam saatlerinde yol kontrolü ile durdurulan ajans muhabirleri Fethi Balaman, Aynur İnedi, Selami Aslan ve Mehmet Sıddık Damar ölümle tehdit edildi. Kanika Mahallesi’nde muhabirleri araçtan indiren özel harekat polisleri, kimliklerini aldığı muhabirleri mahalleyi çevreleyen tellere yasladı ve ellerini havada tutarak üzerlerini aradı. Muhabirlerimizin gazeteci olduklarını söylemeleri üzerine polisler, hakaretler yağdırarak, “Sizler terör örgütüne çalışıyorsunuz, hepinizi vatandaşlıktan çıkarmak gerekiyor” dedi.

“Sizlere işlem yapmadığım için size burada en az 10 kere bunu yapabilirim” diyen polisler, “Devlet benim, karşımda hazır olun, askerlik de yapmamışsınızdır, size askerlik öğreteyim. Keşke sizi yasaktan sonra yakalasaydım, o zaman iyi haber olurdunuz” diye tehdit etti. Polisler, bir arkadaşımıza da “Alnın geniş; tam mermilik” şeklinde ölüm tehdidi savurdu.

‘O zaman size yapacağımızı biliriz’

“Sizler terör örgütüne çalışmayın gelin devlet kurumunda bir iş verelim” diyen polisler, ilçede daha önce de gözaltına alınan DİHA muhabirleri Aslan ve Damar’a; “Özellikle ikiniz, Allah sizi inşallah bir faaliyette karşımıza çıkarır, o zaman size yapacağımızı biliriz” dedi.

DİHA muhabirlerinin eşyalarını dağıtan polisler, bir süre sonra kimliklerini vererek gitmelerine izin verdi.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir