Türkiye’nin desteklediği çetelerin kampında patlama: 35 ölü

Türk hükümeti tarafından desteklenen El Nusra çetelerinin kontrolündeki Atmê kampında şiddetli patlama meydana geldi. Patlamada, ilk belirlemelere göre 35 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

İdlib’e vilayeti sınırları içinde bulunan ve AKP’nin desteklediği El Nusra çetelerinin kontrolündeki Atmê kampında dün saat 20.55 dolaylarında şiddetli patlama meydana geldi.

‘13. Fırka’ adlı çete grubuna bağlı çok sayıda aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtiliyor.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesine birkaç kilometre uzaklıktaki Suriye’nin İdlib iline bağlı, cihatçıların kontrolündeki Atme’de kurulu bulunan çadırkentte, akşam saatlerinde büyük bir patlama meydana geldi. Yerel kaynaklara göre, ilk belirlemelere göre 35 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Yaralıların bir kısmı, Türkiye sınırından geçirilerek Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

TÜRKİYE’YE GETİRİLEN YARALILARDAN 4’Ü ÖLDÜ

Hatay Valiliği, Suriye’nin İdlib ilinin Atme Kasabası’ndaki çadırkentte meydana gelen patlamada yaralanıp Türkiye’ye getiren 8 yaralıdan, 4’ünün hayatını kaybettiğini açıkladı. Valilik’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“14 Ağustos 2016 Pazar günü saat 21.00 sularında İlimiz Reyhanlı İlçesi Bükülmez Mahallesi yakınlarında Suriye sınırları içerisinde bulunan Atme Çadırkenti’nde bir patlama meydana gelmiştir.

İlimiz hastanelerine sevk edilen 8 yaralıdan 4 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin ise tedavisinin devam ettiği tespit edilmiştir. Suriye tarafında bulunan Atme Hastanesi’nde de yaralıların olabileceği değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Cihatçı çetelerin burayı daha çok cephane ve çete takviyesi için kullandıkları öğrenildi.

 
One thought on “Türkiye’nin desteklediği çetelerin kampında patlama: 35 ölü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir