İdil ve Kulp belediye eşbaşkanları gözaltına alındı

İdil ve Kulp belediye eşbaşkanları Nevin Oyman Girasun ve Sadiye Süer evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.

DBP’li Belediye Eş Başkanlarına yönelik gözaltılar da artmaya başladı.Şırnak’ın İdil ilçesi Belediye Eşbaşkanı Nevin Oymak Girasun ile Diyarbakır’ın Kulp ilçesi Belediye Eşbaşkanı Sadiye Süer gözaltına alındı. İdil’de özel harekat polisleri gece geç saatlerde Nevin Oyman Girasun’un Atakent Mahallesi Adile Naşit Caddesi üzerinde bulunan evine baskın düzenledi. Saatlerce evde arama yapan polisler daha sonra Nevin’i gözaltına aldı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen Nevin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Ayrıca ilçenin bir çok mahallesinde gece boyunca ev baskınlarının sürdüğü belirtildi.

Sadiye Süer gözaltına alındı

Kulp’da ise Belediye Eşbaşkanı Sadiye Sürer ile birlikte İlçe Eşbaşkanı Fatih Taş, ile Tamer Eren haklarında yapılan ihbar sonucu evlerine baskın düzenlendi. Gözaltına alınanaların Kulp Eminiyet Müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi.

Ergani’de gözaltı sayısı 12 oldu

Ergani İlçesinde de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İlaçlama Birimi çalışanı Hayri Yel de, Ergani Çarşı Merkezinde ilaçlama yaptığı esnada gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilmeyen Hayri Yel’in Ergani İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü bildirildi.

Ergani’de hafta sonu yapılan operasyonlardan kaynaklı gözaltına alınan ve aralarında Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Gülistan Polat ile beraberindeki 11 kişi hala Emniyet Müdürlüğünde bekletiliyor. Bu akşamki gözaltı ile birlikte sayı 12’ye yükselmiş oldu. (JINHA)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir