Özgür Gündem’in eski GYY, yazarı ve imtiyaz sahibinin de evleri basıldı

Mahkeme kararı ile kapatılan Özgür Gündem gazetesi binasına yapılan polis baskını ile aralarında gazeteyle dayanışmaya gelenlerin de bulunduğu en az 23 çalışanının gözaltına alınması sonrası gazetenin eski ve şimdiki yöneticileri ile yazarlarının evlerine dönük baskınlar sürüyor. Eski Genel Yayın Yönetmeni Eren Keskin ve gazetenin yazarı Filiz Koçali‘nin evlerine yapılan polis baskınlarının ardından gazetenin İmtiyaz Sahibi Kemal Sancılı‘nın da evine baskın yapıldı.

Özgür Gündem gazetesine yapılan baskın sonucu aralarında gazeteyle dayanışmaya gelenlerin de bulunduğu en az 23 kişi gözaltına alındı.

ogundem-eren keskin

Özgür Gündem gazetesinin eski genel yayın yönetmeni olan Avukat Eren Keskin’in evine polis baskını yapıldı.

Kapatma kararı alınan Özgür Gündem gazetesine dönük yönelim, baskın yapılan gazete binasındaki çalışanların gözaltına alınmasıyla sınırlı kalmadı. Gazetenin eski Genel Yayın Yönetmeni olan avukat Eren Keskin’in annesiyle birlikte yaşadığı Maltepe Küçükyalı’da bulunan evi polislerce basıldı.

Baskın yapılan evinde Keskin bulunamazken, evdeki aramaların sürdüğü öğrenildi.

ogundem-filiz kocali

Özgür Gündem gazetesi yazarlarından Filiz Koçali’nin de evi polisler tarafından basıldı.

Kapatma kararı verilen Özgür Gündem gazetesine yapılan polis baskınının ardından gazetenin yazarlarından Filiz Koçali’nin de evine baskın yapıldı. Koçali’nin Bakırköy’de bulunan evine giden polisler, içeriye girerek arama yapmaya başladı.

ogundem-kemal sancılıKoçali’nin evinde bulunamadığı öğrenildi.

Özgür Gündem gazetesi İmtiyaz Sahibi Kemal Sancılı’nın da Esenyurt’taki evine de polislerce basıldı.

Sancılı’nın Esenyurt’taki evine giden polisler, içeriye girerek arama yapmaya başladı. Sancılı’nın da evde bulunmadığı öğrenildi.
2 thoughts on “Özgür Gündem’in eski GYY, yazarı ve imtiyaz sahibinin de evleri basıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir