Eren Keskin: Özgür Gündem dün olduğu gibi bugün de susmayacak!

Özgür Gündem’in eski Genel Yayın Yönetmeni Keskin, gazetenin Apê Musaların, Ferhat Tepelerin, Hüseyin Denizlerin gazetesi olduğunu belirterek, “Özgür Gündem’in onlara verdiği bir sözü var. Özgür Gündem’in dün olduğu gibi bugün de susmayacak” dedi.

Özgür Gündem gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni avukat Eren Keskin, İstanbul’daki evinin kar maskeli özel timler tarafından basılmasını ANF’ye değerlendirdi.

Dün kapatma kararı alınan Özgür Gündem gazetesine yönelik polis baskını ve yapılan gözaltıların ardından, gazetenin İmtiyaz Sahibi Kemal Sancılı, eski Yayın yönetmeni Eren Keskin ve gazetenin yazarı Filiz Koçali’nin evine polis baskını düzenlendi. Evinin basıldığını iş için gittiği Amed’de öğrenen Keskin, akşam saatlerinde uçakla İstanbul’a geldi. İnsan hakları ve ifade özgürlüğü için yıllardır mücadele veren Keskin, en çok da 85 yaşındaki kalp hastası annesinin bu polis baskınına maruz bırakılmasından etkilendi. Ölüm tehditlerinden silahlı saldırıya, cezaevinden yargılamalara yıllardır görmediği baskı kalmayan Keskin, evinin ilk defa kar maskeli özel timler tarafından basıldığını belirtti.  Annesinin çok korktuğunu anlatan Keskin, “Düşünce nedeniyle evleri kar maskeli polisler tarafından basıldığı bir ortamda demokrasiden değil ancak faşizmden söz edilebilir” diye konuştu. “Kaçmıyorum, buradayım ” diyen Keskin,  “Ben yılların avukatıyım, her gün adliyedeyim, beni ifadeye çağırabilirlerdi, evimin basılması ne demek 85 yaşındaki annemi korkutmak da ne demek? ” ifadelerini kullandı.

TÜM MUHALİFLERE YÖNELİK DARBE YAPILIYOR

Evinin basılmasını Özgür Gündem gazetesine yapılan operasyonun bir sonucu olduğunu söyleyen Keskin, Özgür Gündem gazetesinde bir dönem genel yayın yönetmenliği yaptığı için hedef seçildiğini belirtti.  FETÖ operasyonları bahanesiyle hükümetin muhaliflere yönelik topyekun bir saldırıya giriştiğine dikkat çeken Keskin, “Bir darbeyi önleyeceğiz diye tüm muhaliflere yönelik yeni bir darbe girişimi yapılıyor. Hükümet böyle bir şey olmayacağını beyan etse de, biz muhaliflere yönelik saldırılar olacağını bekliyorduk ve bu başladı” diye konuştu.

Bu baskı ve saldırıların bugün sessiz kalanlara da yöneleceğini hatırlatan Keskin, çok geç olmadan herkesin demokratik taleplerini daha da yüksek sesle dile getirmesi gerektiğini kaydetti.

ÖZGÜR GÜNDEM SUSMAYACAK, HAKİKATLERİ AKTARMAYI SÜRDÜRECEK

Özgür Gündem gazetesinin mühürlenip, çok sayıda gazetecinin darp edilerek gözaltına alınmasına da  tepki gösteren Keskin, Özgür Gündem’in dün olduğu gibi bugün de susmayacağını vurguladı. Özgür Gündem gazetesinin Apê Musa’nın ( Musa Anter), Ferhat Tepe’nin, Hüseyin Deniz’in gazetesi olduğunu altını çizen Keskin, “ Özgür Gündem’in onlara verdiği bir sözü var” diye ifade etti. Özgür Gündem gazetesinin ilk yaşadığı baskı ve kapatma olmadığını hatırlatan Keskin, Özgür Gündem’in susmayacağını ve hakikatleri aktarmaya devam edeceğini kaydetti. (Zeynep KURAY – ANF)

 
One thought on “Eren Keskin: Özgür Gündem dün olduğu gibi bugün de susmayacak!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir