Gazetecilerin gözaltı süresi uzatıldı

Özgür Gündem gazetesine yapılan polis baskını ile gözaltına alınan 24 gazetecinin gözaltı süresi Cuma gününe kadar uzatıldı.

Özgür Gündem gazetesine yapılan polis baskını ile gözaltına alınan 24 gazetecinin gözaltı süresi Cuma gününe kadar uzatıldı.

Özgür Gündem gazetesi hakkında kapatılma kararının verilmesinin ardından gazete binasına polisler tarafından yapılan baskınla gözaltına alınan 24 kişi farklı karakollarda tutuluyor. Gözaltına alınan gazetecilerin gözaltı süresi Cuma gününe kadar uzatıldı. Gazetecilerin Cuma günü savcılığa sevk edileceği belirtildi.

Karaköy, Kasımpaşa ve Taksim Polis Karakolu’nda tutulan 24 kişinin isimleri şöyle:

Karaköy Polis Karakolu: Doğan Güzel, Ersin Çaksu, Kemal Bozkurt, Zeki Erdem, Sinan Balık, Yılmaz Bozkurt, Davut Uçar, Mesut Kaynar, Fırat yeşilçinar ve Hüseyin Gündüz

Taksim Polis Karakolu: Elif Aydoğmuş, Gülfem Karataş, Sevdiye Ergürbüz, Reyhan Hacıoğlu, Amine Demirkıran, Güney Aksoy ve Burcu Özkara,

Kasımpaşa Polis Karakolu: Önder Elaldı, Ender Öndeş, Özgür Paksoy, Bayram Balcı, İMC TV kameramanı Gökhan Çetin.

Gazetenin Yazı İşleri Müdür İnan Kızılkaya ile gazetenin editörleri Bilir Kaya ise Vatan’da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM şube de tutuluyor. Kızılkaya ve Kaya’nın hangi gerekçe ile gözaltına alındığı ise bilinmiyor. (ANF)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir