Keskin: Susanlar bilsinler ki sıra onlara da gelecek

Özgür Gündem gazetesi eski Eş Genel Yayın Yönetmeni Eren Keskin, dün gece o olmadığı sırada ikametinin basılmasına dair hakkında bir gözaltı kararı bulunması halinde savcılığa gidip ifade vereceğini söyledi. “Bu yapılanlar korku salmak içindir” diyen Keskin, baskınlar karşısında tepkisiz kalan kesimlere ise, “Susanlar bilsinler ki sıra onlara da gelecek” dedi.

Alınan kapatma kararı ile susturulmak istenip, çalışanları gözaltına alınan Özgür Gündem gazetesinin eski Eş Genel Yayın Yönetmeni olan Eren Keskin’in evi de dün gece polisler tarafından basılıp, arama yapıldı. Keskin bulunmadığı evde arama yapan polisler, gece yarısı evden ayrıldı.

O esnada Amed’de (Diyarbakır) bulunan Keskin, gece saatlerinde uçakla İstanbul’a döndü.

Telefonla ulaştığımız Keskin, bu zamana kadar kendisine herhangi bir tebligat yapılmadığını ifade etti.

Buna rağmen avukatlarının Çağlayan Adliyesi’ne giderek, Cumhuriyet Savcısı ile görüştüğünü paylaşan Keskin, avukatlarından haber beklediğini ve hakkında herhangi bir gözaltı kararı olması durumunda ise savcılığa gidip ifade vermekten kaçınmayacağını vurguladı. Keskin, “Gözaltı kararı varsa gideceğim. Ne olursa olsun, giderim” dedi.

‘Korku salınmak isteniyor’

Gazete binası ve evine yapılan baskına dair ise Keskin, şunları söyledi: “90’larda en ağır koşullarda silahlı saldırıya uğradım, cezaevine girdim. Ama ilk defa evim uzun namlulu silahlı kişilerce basıldı, kaldığım mahalle polis ablukasına alındı. Bu faşizmin ülkede geldiği noktayı gözler önüne seriyor. Bu yapılanlar korku salmak içindir.”

Baskılar karşısında sessiz kalanlara da çağrıda bulunan Keskin, “Susuyor birçok insan. Susanlar bilsinler ki sıra onlara da gelecek. Bu devleti zaten tanıyoruz ama sadece susanlara kızıyorum” dedi. (DİHA)

Eren Keskin: Özgür Gündem dün olduğu gibi bugün de susmayacak!

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir