DBP Ceylanpınar Eş Başkanı Fidan 3 gündür kayıp

Ceylanpınar’da gözaltına alınmak için evine baskın düzenlenen DBP Ceylanpınar İlçe Eş Başkanı Fethullah Fidan’dan 3 gündür haber alınamıyor.

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde gözaltına alınmak için evine baskın düzenlenen DBP Ceylanpınar İlçe Eş Başkanı Fethullah Fidan’dan 3 gündür haber alınamıyor. 15 Ağustos Pazartesi günü özel harekat polislerinin bastığı evin bahçesine Fidan’ın kanlı gömleği bırakıldı. Aile, baskın sırasında Fidan’ın evde olduğunu belirtirken, emniyet gözaltı işlemini reddediyor.

Özel harekat polislerinin baskın yaptığı sırada babasının evde uyuduğunu söyleyen Doğu Fidan, o gece yaşadıklarını şöyle anlattı: “Saat gece 02.30’du annemin çığlıkları ile uyandık. Özel harekat polislerinin kapıları yumruklama sesini duyuyorduk. Beni alıp bir araca bindirdiler. Yalın ayaktım. Darbediyorlardı. Birkaç kez babamı sordular. Bir gece boyunca bana işkence ettiler.” Babasının o gece evde uyuduğunu yineleyen Doğan Fidan, polisin sürekli babasını soruyor olmasını kasıtlı ve çarpıtma olarak değerlendirip, babasının akıbeti hakkında endişelerini dile getirdi. (DİHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir