Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nde patlama: 3 ölü, 100’ün üzerinde yaralı – YENİLENDİ

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne bu sabah saatlerinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi, çok sayıda yaralı var.

Malatya yolu üzerindeki, Sürsürü Mahallesi Çayda Çıra Kavşağı’nda bulunan Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne saat 09.20 sıralarında saldırı düzenlendi.

Kent merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan 4 katlı Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanındaki otoparkta patlama meydana geldi. Patlamanın ardından silah seslerinin duyulduğu bildirildi.

Kulakları sağır eden patlamayla Emniyet Müdürlüğü binasının ön cephesi büyük hasar görüp ağaçlar köklerinden sökülürken yerde büyük bir çukur oluştu. Silah seslerinin duyulduğu bölgeye yaralılar için çok sayıda ambulans sevk edildi. Hastanelere kaldırılan yaralılar için kan anonsları yapıldı.

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Varol patlamaya bomba yüklü bir aracın yol açtığını söyledi.

Varol “Ölü ve yaralı konusunda bir bilgi yok. Bombanın şiddetiyle belediyeye atıldı zannettik, arada 5 kilometre mesafe var. Patlama emniyet müdürlüğünün bahçesinde meydana geldi” dedi.

Doğan Haber Ajansı muhabiri ise CNN Türk televizyon kanalında olayı anlatırken “Patlama sesi şehrin birçok noktasından duyuldu. Siyah dumanların yükseldiğini gördük. Çok sayıda yaralı var. Bina harap olmuş durumda, deprem olmuş gibi. Ortalık savaş alanı gibi” dedi.

Elazığ Valiliği yetkilileri, saldırıda 3 polisin hayatını kaybettiğini, 100’ün üzerinde de yaralı olduğunu kaydetti.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü yakınındaki patlama sonrası, devlet hastanesine 15 yaralının kaldırıldığı öğrenildi. Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne de 25’i aşkın yaralının getirildiği bildirildi.

Hastanelere kaldırılan yaralılar için kan anonsları yapıldı.

Patlamanın meydana geldiği bölge güvenlik çemberine alındı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir