Kadir Topbaş’ın damadının evine polis baskını

Fethullah Gülen cemaatiyle bağlantısı olduğu öne sürülen TUSKON ve Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavalarının da aralarında bulunduğu üye şirketlerine 18 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Başlatılan operasyon kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadının da evinde arama yapılıyor.

187 şüpheli hakkında gözaltı, ‘Terör örgütünün finansmanı’, ‘Terör örgütüne üye olmak’ ve ‘terör örgütü kurmak ve yönetmek’ suçlarından gözaltı kararı verildi. Hakkında gözaltı verilen 187 kişilik listesinin bir numaralı isminin TUSKON Başkanı Rızanur Meral olduğu belirtildi. Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavaları’nda da arama yapılıyor.

KADİR TOPBAŞ’IN DAMADI LİSTEDE

İstanbul’da FETÖ’nün finans yapılanmasına yönelik bu sabah başlayan operasyonda, evinde arama yapılan işadamları arasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı da bulunuyor.

kavurmaci-kadir topbas-damatAydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ev ve iş yeri adreslerinde arama gerçekleştiriliyor. Kavurmacı, Kübra Topbaş ile evli.

AKP çevrelerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kızının Ömer Faruk Kavurmacı ile evli olması Topbaş’ın damadından dolayı “zaafiyet” yarattığı tartışmaları gündeme gelmişti.

Pierre Cardin, Cacharel, U.S. POLO ASSN, KoruFlorya, Solarkent, Aymerkez gibi marka ve projeler bu aileye ait.

AKP’ye yakın medyada çıkan bilgilere göre; Kavurmacı ailesinin Pensilvanya’nın en güvendiği isimlerin başında yer aldığı biliniyor.

Hatta Pensilvanya’nın Türkiye’de kritik isimlere ve hedeflere aktaracağı mesajların Kavurmacı ailesi üzerinden verildiği de iddia ediliyor.

TUSKON BAŞKANI BİR NUMARALI ŞÜPHELİ

Hakkında gözaltı kararı verilen 187 kişilil listesinin ilk sırasında yeralan TUSKON Başkanı Rıza Nuru Meral, 2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Yakında kimin inlerine girilecek göreceğiz” demişti. Meral’in konuşmasını ayakta alkışlayan ve sosyal medyadaki görüntülerde ayakta alkış tutarken görülen çok sayıda işadamı da gözaltı listesinde olduğu belirtildi. Rızanur Meral’in yurtdışında olduğu ortaya çıktı.

AYDINLI GRUP

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ev ve iş yeri adreslerinde arama gerçekleştirildi. Hakkında gözaltı verilenler arasında Eroğlu Holding patronu Nurettin Eroğlu, Güllüoğlu Baklavaları’nın sahipleri Faruk Güllüoğlu ve Nejat Güllüoğlu’nun da bulunduğu belirtildi. İşadamlarının ve iş adreslerinde de arama yapılıyor. (Kaynak: BirGün)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir