Mühürlü kapı önünde Özgür Gündem haber toplantısı

Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin önünde başlatılan “Özgür Basın Nöbeti” sürüyor. Gazete çalışanları ve dayanışma içindeki gazeteciler haber toplantısını gazetenin mühürlenen binası önünde aldı.

İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından “örgüt propagandası” iddiasıyla kapatılan ve binası hukuksuzca mühürlenen Özgür Gündem gazetesi önünde başlatılan “Özgür Basın Nöbeti” eylemi sürüyor. Gazetenin gözaltında olmayan çalışanları ve DİHA’dan gazeteciler, günün haber toplantısını gazetenin Taksim’deki mühürlenen binası önünde aldı.

Gazetenin muhabirlerinden İbrahim Karakaş, gözaltındaki arkadaşları serbest bırakılıncaya ve gazete binasındaki mühür kaldırılıncaya kadar nöbeti sürdüreceklerini ve gazetelerini çıkartmaya devam edeceklerini söyledi. Karakaş, başta duyarlı gazeteciler ve okurları olmak üzere tüm duyarlı kamuoyunu “Özgür Basın Nöbeti”ne katılmaya davet etti.

Öte yandan gazetenin duvarları da okurlar tarafından, “Özgür Gündem Nöbeti’ndeyiz” ve “Gerçekler Karanlıkta Kalmayacak” sloganlarıyla donatıldı. Gazetenin mühürlü kapısına ise gazetenin bugün “Dayanışma Büyüyor” manşeti ile çıkan sayısı asıldı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir