Polis Suruç şehidi Medali’nin evini bastı, annesini silahla yaraladı

Suruç şehidi Medali Barutçu’nun kardeşi Kübra’yı gözaltına almak için uzun namlulu silahlarla ev baskını düzenleyen polis, anne Mediha Barutçu’yu silahla yaraladı. Hastaneye kaldırılan anne Barutçu ameliyat edildi. Kübra Barutçu ise gözaltına alındı.

suruc-medali barutcu-annesi

Suruç şehidi Medali Barutçu’nun evini basan polis, annesi Mediha Barutçu’yu silahla yaraladı.

Muş Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TMŞ polisleri, uzun namlulu silahlarla Barutçu ailesinin evini bastı.

suruc-medali barutcu

ETHA’ya bilgi veren ağabey Abdurrahman Barutçu, “Evin önünde oturuyorduk bir anda kar maskeli, uzun namlulu silahlarla çok sayıda polis geldi. Elazığ Üniversitesi’nde okuyan kardeşim Kübra’yı sordular. Hakkında geçen yıl açılan bir dava vardı, ifade vermesi gerekiyormuş. Söyleseydiniz, gelirdik, böyle baskın yapmanıza gerek var mıydı dedim. O sırada yukarı eve çıktılar. Kübra kapıyı açar açmaz üzerine çullandılar” dedi.

Kardeşinin darp edilmesini engellemeye çalıştığı için polisler tarafından yere yatırıldığını söyleyen Abdurrahman Barutçu, “Beni yere yatırdılar, sivil giyimli olan ve onları yöneten bir polis ‘bu bir operasyon’ diyerek konuşmamı engelledi. Tartışma sırasında bir anda bir silah sesi duyduk. Havaya ateş edildiğini sandık. O sırada annemin üzerinin kan olduğunu fark ettik” şeklinde konuştu.

Polisin açtığı ateş sonucu seken kurşunun annesi Mediha Barutçu’nun göğsüne saplandığını aktaran Abdurrahman Barutçu, bunun üzerine polislerin telaşlandığını ve evi aramadan kardeşi Kübra’yı gözaltına alarak evden ayrıldığını söyledi.

Barutçu, çağırdıkları ambulansla hastaneye kaldırılan annesinin ameliyat olduğunu ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir