Tedi işçileri Topkapı’da eylemde: Boykot geçici durduruldu, direniş sürüyor

Tedi işçileri direnişlerinin 16. gününde, Tedi yönetimiyle görüştü. Çözüm önerisi olduğunu belirten Tuzla Kaymakamı ile Pazartesi günü yapacakları görüşmenin sonucuna kadar Tedi’deki boykot durduruldu.

DİSK’e bağlı Limter-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Tedi işçileri, çözüm önerileri için Tuzla Kaymakamı ile görüşecek.

Tedi’nin Topkapı’da bulunan Genel Merkez’inde çalışan Limter-İş Sendikası’na üye işçilerine yönelik baskı ve mobbing uygulamalarını protesto etti.

DİSK Yönetim Kurulu üyesi ve Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Kanber Saygılı, Limter-İş Sendikası Tuzla İşyeri Kadın Temsilcisi İkbal Karaoğlu ile İşyeri Temsilcisi Ertan Tekin ve Topkapı Temsilcisi Erhan Ant’tan oluşan heyet, Tedi yönetimiyle görüştü.

Görüşmenin ardından polis barikatı önünde heyet adına konuşan Saygılı, işten atılan 32 arkadaşlarının işe alınmasını ve Topkapı’da hala çalışan sendika üyelerine yönelik baskıların derhal sonlandırılması yönünde isteklerini ilettiklerini söyledi. Tuzla Kaymakamı ile Pazartesi günü yapılacak görüşmeyi hatırlatan Saygılı, “Tuzla Kaymakamı’nın bize sunacak bir çözüm önerisi var. Pazartesi günü Tuzla Kaymakamı ile görüşeceğiz” dedi.

Saygılı, “Tedi’nin şubelerinin bulunduğu her alan direniş alanıdır” şiarıyla başlattıkları boykot eylemini de görüşme sağlanana kadar durdurduklarını söyledi. Saygılı, “Boykot sadece durdu. Haklı taleplerimiz yerine gelene kadar direnişimiz devam edecek” diye belirtti.

Açıklama, “Tedi işçisi direnişin simgesi”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla sona erdi.

İşçiler açıklamanın ardından direniş çadırı kurdu. “Sendikalı olduk işten atıldık işimizi geri istiyoruz” yazılı pankartın asıldığı çadırda işçiler direniş halayı çekti. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir