Dikkat! Erdoğan’ın başdanışmanı konuşuyor: “Ey soysuz kahpe!”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından Oktay Saral, kişisel Twitter hesabından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’e küfür edip, tehditler savurdu: “Alman Yosması; Ey soysuz kahpe! Hesap göreceğiz artık sizinle.”

oktay saral 2

Bir dönem AKP milletvekili olan Saral, Meclis’te muhalefet partili vekilleri yumruklamıştı.

Saral daha önce de AKP milletvekiliyken Meclis’te HDP’li vekiller Ertuğrul Kürkçü ve Sebahat Tuncel’e yumruk sallamış, sonra da kendini şu sözlerle savunmuştu: “Hiçbir şey yapmadım. Hakaretvari konuşmaya başlayınca üç beş yumruk salladım. Yalan yok, ben açık yüreklilikle konuşuyorum.”

‘Boynunda tasması, Alman yosması…’

Twitter hesabından Özdemir ve Demirtaş’ın Almanya’da birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Saral, “Bellevue Sarayı’nın kripto sığıntısı. Boynunda tasması. Alman Yosması; Ey soysuz kahpe! Hesap göreceğiz artık sizinle” diyerek nefret kustu.

Twitter üzerinden ‘öfke nöbeti’ni andıran ifadeler kullanan Saral, hızını alamayarak iki politikacıyı tehdit etmekten de geri durmadı: “Perdeler yırtılacak! Edenler, bulacak! Hesapları görülecek! Cezaları verilecek! Defterleri dürülecek!”

(Diken)

 
One thought on “Dikkat! Erdoğan’ın başdanışmanı konuşuyor: “Ey soysuz kahpe!”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir