Serbest bırakılan gazeteciler Özgür Gündem’in haber toplantısını bina önünde yaptı

Gözaltına alındıktan sonra serbest kalan Özgür Gündem gazetesi çalışanları, soluğu yine mühürlenen gazete binalarının kapısında aldı. Mühürlü kapı önünde haber toplantılarını alan gazete çalışanları direnişe devam dedi.

Mahkeme kararı ile kapatılıp, binası mühürlenen Özgür Gündem’e yapılan polis baskını sırasında işkenceyle gözaltına alındıktan sonra dün yapılan savcılık sorgularının ardından serbest bırakılan gazete çalışanları, bu sabah soluğu yine mühürlenen gazete binasının önünde aldı. Gazete çalışanları geldikleri bina önünde haber toplantısı her zamanki gibi bu kez kapı önünde yaptı.

ogundem-manset

Gazetenin mühürlü kapısına ise gazetenin bugün “Direnişe devam” manşetiyle çıkan nüshası ile “Özgür basın susturulamaz” ve “Özgür Gündem nöbetindeyiz” pankartları asıldı. Gazetenin duvarlarına ise okuyucuları tarafından “Direndik kazandık” gibi yazılamalar yapıldı.

Gazetenin haber toplantısına, dayanışma için gelen gazeteciler ve Gündem okurları da katıldı. Gazetenin editörlerinden Ender Öndeş, “Sokakta da olsa nezarethanede de olsa haber toplantısına da bu gazeteyi çıkartmaya devam edeceğiz. Biz de dün çıktık bugün de haber toplantımıza katıldık. Ape Musa’nın kalemi yere düşmeyecek” dedi.

Gazete editörlerinden Ersin Çaksu ise gündeme dair haber başlıklarını paylaştı. Binaları talan edildiği için kendi binalarında çalışamayacak olan gazeteciler, kendileri ile dayanışma içinde olan diğer basın kurumlarında çalışmalarını sürdürecekler.

Gazete önündeki nöbet eylemi de devam ediyor. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir