‘AKP’nin baskı politikalarına diz çökmeyeceğiz’

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, Devrimci Parti’ye yönelik operasyonu protesto ederek, AKP’nin baskı politikalarına diz çökmeyeceklerini dile getirdi.

Mersin’de 16 Ağustos’ta Devrimci Parti yöneticileri ve üyelerine yönelik yapılan operasyonda aralarında MYK üyelerinin de bulunduğu 18 partilinin gözaltına alınması Emek ve Demokrasi Platformu tarafından yapılan açıklaması ile protesto edildi. Özgür Çocuk Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasında “Ne darbe ne OHAL, keyfi gözaltılar serbest bırakılsın” pankartı açılırken, açıklamaya KESK, HDP, İHD, DİSK, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Fazıl Türk ve HDK üyeleri destek verdi.

‘AKP toplumsal muhalefeti engelleyemeyecek’

AKP’nin darbe girişimi ardından toplumsal muhalefeti hedefine koyduğunu ifade eden Genel- İş Sendikası Şube Başkanı Kemal Göksoy, AKP’nin ülkedeki demokrasi güçlerini darbecilerle aynı kefeye koyarak gözaltına alındığına dikkat çekti. Emek ve Demokrasi Platformu olarak bu operasyonlara karşı demokrasi güçleri olarak bileşerek karşı koyacaklarını ifade eden Göksoy, AKP’nin baskı politikalarına diz çökmeyeceklerini ve OHAL uygulamalarını yükselen muhalefeti engellemeyeceğini kaydetti.

Son olarak konuşan Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, darbe girişimi ardından ilan edilen OHAL uygulamasının daha çok Kürt halkına, işçi ve emekçi sınıfına ilan edildiğini dile getirdi. Göllü, Devrimci Parti olarak savundukları görüşlerden vazgeçmeyeceklerini ve bunun için mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

Açıklama sonrası ise kitle, adliyeye getirilen 18 Devrimci Parti üyesi için beklemeye geçti. (DİHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir