Aslı Erdoğan: Bizler hala varız, buradayız, yazıyoruz

Özgür Gündem gazetesinin tutuklanan yazarı Aslı Erdoğan, avukatları aracılığıyla kendisine destek olanlara mesaj gönderdi. Dayanışma içinde bulunan herkese teşekkür eden Erdoğan, kendi el yazısıyla “Bu ülke son vicdanını da yitiriyor ama bizler de hala varız, buradayız, yazıyoruz” dedi.

Özgür Gündem gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan, tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde avukatları aracılığıyla Özgür Gündem çalışanlarına ve kendisine destek olanlara mesaj yolladı.

Erdoğan’ın Özgür Gündem’e gönderdiği mesajı şöyle: “Sevgili arkadaşlar, bunca yıldır yaşadıklarınızı azıcık ben de tattım. Basın özgürlüğü düşünce ve ifade özgürlüğü gibi kavramlar bizler için sanırım hala çok uzak bir hayal. Umarım sizlerden birazcık cesur, sağlam durmayı öğrenebilmişimdir” diye yazdı.

‘Buradayız, yazıyoruz’

Gözaltına alındığı günden beri kendisine destek olan herkese de teşekkür eden Erdoğan, mesajında devamla şunları yazdı: “Günlerdir benimle karakol adliye cezaevi kapılarında bekleyen çile çeken bütün dostlara arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Minnet bir yazar için bile ifade etmesi zor bir his ama hayatımda ilk kez yalnız olmadığımı anladım. Hepimizi büyük bir cezaevine almaya çalışıyorlar. Bu ülke son vicdanını da yitiriyor ama bizler de hala varız, buradayız, yazıyoruz” (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir