Aslı Erdoğan için imza kampanyası başlatıldı

Tutuklanan Özgür Gündem gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan’ın serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı.

Özgür Gündem gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi olan edebiyatçı-yazar Aslı Erdoğan hakkında tutuklama kararı verilmesinin ardından Change.org sitesi üzerinden imza kampanyası başlatıldı.

Çok kısa sürede 8 bin 500 insanın destek verdiği kampanyanın önümüzdeki günlerde büyümesi ve dünya çapında bir kampanyaya dönüşmesi bekleniyor.

İmza kampanyası metninde, Özgür Gündem gazetesinde köşe yazması ve gazeteyle ilişkisi sebebiyle tutuklanan Aslı Erdoğan’ın dünyanın en iyi edebiyatçıları arasında olduğu vurgusu yapılarak, Erdoğan’ın yaşadığı sağlık sorunlarına ve bunun yarattığı zorlanmalara dikkat çekildi.

Kampanyada imzası olanların “Tek umudu daha iyi, demokratik ve medeni bir ülkede yaşamak olan ve bu uğurda düşünce ve yazı üreterek dünyanın hemen her ülkesinde Türk edebiyatını tanıtan Aslı Erdoğan’ın ivedi olarak serbest bırakılmasını talep ediyoruz” talebi ön plana çıkıyor.

Ahmet Altan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Ece Temelkuran gibi edebiyatçıların tarafından imzaya açılan metni hazırlayan isimler şöyle:
Hasan Ali Toptaş, Ahmet Altan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Latife Tekin, Ahmet Tulgar, Ahmet Ümit, Celil Oker, Mehmet Murat Somer, Cem Akaş, Kemal Varol, Mahir Ünsal Eriş, Murat Uyurkulak, Yekta Kopan, Ece Temelkuran, Aslı Tohumcu, Murat Yalçın, Hatice Meryem, Oya Baydar, Irmak Zileli, Yiğit Bener, Akif Kurtuluş, Erendiz Atasü, Behçet Çelik, Berna Durmaz, Asuman Susam, Sırma Köksal, Akın Sevinç, Melek Ulagay, Canan Tan, Ahmet Cemal, Enver Aysever.

İmza kampanyasına ulaşmak için tıklayın… (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir