Erdoğan’ın yakın koruması emniyetçi de cemaatçi çıktı

Gülen cemaati üyesi oldukları suçlamasıyla devlet memurluğundan çıkartılan 2 bin 360 kişilik emniyet listesinde, dönemin Başbakanı ve TBMM Başkanı’nın yıllarca en yakınında bulunan isimlerin yer alması, cemaat yapılanmasının devletin en derinine kadar sızdığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında yurt geneli gözaltı, uzaklaştırma, tutuklama gibi operasyonlar devam ediyor.

Cumhuriyet gazetesinin Milliyet’e dayandırdığı haberine göre,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı ile Muhafız Alay Komutam Albay Kutsi Banş ve 4 yaverinin tutuklanmasından sonra, Erdoğan’a başbakanlığı döneminde yakın koruma görevi yapan Emniyet Müdürü Halit Özgül’de cemaatçi çıktı.

TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek’in de yakın koruma müdürlüğünü yapan Özgül’den sonra, Çiçek’in korumalığına getirilen Emniyet Müdürü Alpaslan İkiz de cemaatçi olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edildi.

Bu arada emniyetin en kritik birimi İstihbarat Daire Başkam Engin Dinç’in yardımcısı Emniyet Müdürü Mustafa Turgut da cemaatçi olduğu gerekçesiyle meslekten çıkarıldı.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir