HDP’li gençlerden kuruluş konferansına çağrı

HDP Adana Gençlik Meclisi, 10 Eylül’de yapılacak konferansla kuruluşunu ilan edecek. HDP’li gençler, tüm gençleri konferansa katılmaya çağırdı.

HDP Adana Gençlik Meclisi, 10 Eylül’de yapacağı konferansla kuruluşunu ilan edecek.

HDP Adana İl Örgütü’nde yapılan basın toplantısında konuşan Aylin Yıldız, “Meclislerle örgütleniyoruz, direnişle özgürleşiyoruz. 68 devrimci gençlik mücadelesinden Gezi, Kobane, 6-7 Ekim serhildanlarına dayandığı tarihsel ve günce temeli Türkiye ve Kürdistan gençliğinin barış, demokrasi, eşitlik için ortak mücadelesi olan gençlik hareketi HDP atılımıyla yeni bir soluk kazanmıştır” dedi.

Sivil ve askeri darbelerin yaşandığı bu süreçte, sokağı hareketlendirecek, toplumsal muhalefete yön verecek gençlik gücüne ihtiyaç olduğunu vurgulayan Yıldız, “Mahirlerden, Denizlerden, Mazlumlardan aldığımız mirası Gezi ve Kobane ruhuyla gençlik meclislerinde ete kemiğe büründürüyoruz” şeklinde konuştu.

“Saray faşizmini durduracak barışı kuracağız” diyen Yıldız, gençliğin savaştığı ve yine gençliğin öldüğü savaşın son bulması, barış zeminin oluşması için barış ve demokrasi cephesinin oluşturulması üzerlerine düşeni yapacaklarını vurguladı.

Yıldız, genç kadınlar olarak Arinlerden, Sibel ve Eylemlerden aldıkları cins bilinciyle erkek egemenliğine karşı mücadele edeceklerini, işsiz ve LGBTİ gençler olarak ayrımcılığa ve emek sömürüsüne karşı güçlerini birleştireceklerini ifade etti.

Yıldız, HDP Adana Gençlik Koordinasyonu’nun kuruluşunu 10 Eylül’de yapacakları konferansta ilan edeceklerini duyurdu, tüm gençleri davet etti. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir