Antep’te cenazeler ‘Katil Erdoğan’ sloganıyla uğurlanıyor

Antep’te gerçekleştirilen DAİŞ katliamına öfke büyürken, otopsi işlemleri tamamlanan 42 kişinin cenazesi son yolculuklarına uğurlanıyor. Törene katılmak isteyen AKP milletvekilleri halk tarafından tepkiyle karşılandı, alana alınmadı.

Antep’in merkez Şahinbey ilçesi Beybahçe mahallesinde düzenlenen düğüne yönelik canlı bomba saldırısında yaşamını yitiren 51 kişiden otopsisi tamamlanan 50 cenaze Yeşilkent mezarlığı morguna getirildi.

Otopsisi işlemleri biten 5 cenaze sabah saatlerinde defnedildi. Adıyaman, Van ve Siirt’e 1’er cenaze götürülürken, 42 cenaze için Antep’te cenaze töreni düzenlendi.

Yeşilkent mezarlığında binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen törende HDP Eş Genel Başkanı Figen Yuksekdag, DBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, HDK Eş Sözcüsü Ertuğrul Kurkçü ve HDP milletvekilleri Nursel Aydoğan, İbrahim Ayhan, Behçet Yıldırım ile Mahmut Toğrul da yer aldı.

Törene katılmak için mezarlığa gelen AKP milletvekilleri halk tarafından tepkiyle karşılandı. “Katil Erdoğan” ve “IŞİD’in işbirlikçileri” sloganları atan halk, AKP’lilerin törene katılmasına müsaade etmedi. Bu arada mezarlığa ablukaya alan polis ve askerlerle halk arasında gergin anlar yaşandı.

Mezarlıkta dini vecibeleri yerine getirilen cenazeler, omuzlara alındı, slogan ve ağıtlar arasında defnedileceği yere kadar taşındı.

Cenaze töreni halen sürüyor. (ETHA)




Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir