Görgü tanığı: Ambulanslar geç geldi

Antep’te Kürt düğününe yönelik yapılan saldırı sonrası olay yerine giden görgü tanığı Serdar Serhat, ambulansların çok geç geldiğini ve yetersiz kaldığını dile getirdi. Serhat, mahallede yaşayan DAİŞ’li bir aile tarafından daha önce tehdit edildiklerini de söyledi.

Antep’te Kürt düğününe yapılan saldırının tanıklarından Serdar Serhat, patlama sırasında düğünden iki sokak ötedeki kuaförde oturduklarını ve sesi duymalarının ardından buraya koştuklarını söyledi. Gördükleri manzaranın korkunç olduğunu belirten Serhat, “Allah kimsenin başına vermesin. Düğün darmadağın olmuş bir şekildeydi” dedi.

‘Ambulanslar geç geldi’

Ambulansların olay yerine geç geldiğini söyleyen Serhat, çok sayıda yaralı ve yaşamını yitiren insan olduğundan ambulansların yetmediğini vurguladı. Serhat, “Yaralıların hastanelere taşınması gecikti” dedi. Mahallede yaşayanların çoğunun Kürt olduğunu belirten Serhat, patlama sonrası hastane önlerinde ırkçı grupların toplandığını aktararak, “Hastane önünde tekbir sesleri getiriliyor. Türk bayrakları açarak, sloganlar attılar. Aileler bunlara tepki gösterince polis de ailelere tepki gösterdi” diye konuştu.

‘Daha önceden tehdit edilmiştik’

Patlamanın yaşandığı mahalle başta olmak üzere kentteki Kürt mahallelerinde bir tedirginlik olduğunu dile getiren Serhat, “Şu an herkes her an bir şey olacak tedirginliği içinde. Patlamanın yaşandığı mahallede DAİŞ’li bir aile var ve bu aile mahallede yaşayan Kürtleri tehdit ederek, ‘Biz size yapacağımızı biliriz’ demişti” diye aktardı. (DİHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir