Minbic’e yönelik saldırılar arttı

Türkiye’nin İran ve Suriye ile kurduğu ittifak ve Cerablus’a yönelik yapacağı saldırı hazırlıkları sonrasında Minbic’e yönelik saldırılar arttı.

Türkiye’nin bölgede kurmaya çalıştığı yeni ittifaklarla Kürtlere ve Minbic’e yönelik saldırılar da artmaya başladı. DAIŞ çeteleri sabah saatlerinde Minbic’in kuzeyinde yer alan Sacur suyu yakınlarındaki Minbic Askeri Meclisi savaşçılarının mevzilerine saldırdı. Askeri Meclis savaşçılarının sert karşılık vermesiyle bölgede şiddetli çatışmalar yaşandı.

4 saat süre çatışmalar sonucunda Askeri meclis savaşçıları çete saldırılarını kırarken, 14 çete öldürüldü ve çok sayda çete silah ve cephanenin de savaşçıların eline geçti.

Çatışmalar ardından Askeri Meclis savaşçılarının bölgede arama tarama faaliyeti başlattığı bildirildi.

Öte yandan DAİŞ sivilleri kaçırmaya başladı. ANHA’nın haberine göre öğleden sonra DAIŞ çeteleri Şehba bölgesine bağlı Qenaquyu, Qebasîn, Qubeşêx ve Kendirlîk köylerinden bir çok sivil yurttaşı kaçırdı.

Edinilen bilgiye göre, Qenaquyu köyünden 60, Qebasîn köyünden 75, Kendirlîk köyünden 7 kişi kaçırıldı. Kaçırılanların sayısının daha fazla olabileceği belirtiliyor.

Çetelerin bölgenin tüm kesimlerinden sivilleri kaçırdığı ve sivillerin götürüldüğü yerin bilinmediği bilgisi paylaşıldı. (DİHA)

Türkiye Minbic Askeri Meclisi savaşçılarının mevzilerini bombalıyor
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir