Feyzioğlu, Hukuk konusunda olmasa da Savaş konusunda oldukça coşkulu

 TBB’nin Hukuk’la ilgili sus-pus Başkanı Feyzioğlu, Cerablus’la ilgili coşkulu.  Cerablus ‘a büyük harekatı başlattık. Allah Türkiye’yi ve Milletimizi korusun.”

Barolar Birliği Başkanı sosyal medya hesaplarından “Cerablus” gibi hukuki(!) bir konuda görüşlerini vakit kaybetmeden ve heyecana paylaştı.

Facebook sayfasında da duygu ve düşünceleri;

Cerablus’a büyük harekatı başlattık.

Son dakika haberlerine göre:

Saat 04.00’da Cerablus’taki IŞİD hedeflerine bombardıman başladı ve TSK kuvvetleri ile koalisyon harekete geçti. Cerablus’u IŞİD’den kurtarma operasyonu kapsamında önce TSK’ya ait obüsler IŞİD hedeflerine atış yaptı, sonrasında koalisyon uçakları IŞİD’i bombaladı. Bölgeden zaman zaman silah ve patlama sesleri geliyor. Askeri kaynaklar 1 saat 45 dakika içinde 63 hedefe Fırtına obüsleri ve roketatarlarla 224 atım yapıldığını belirtti. Topçu atışının ardından iş makineleriyle geçit açma çalışmaları başladı. Yetkililer kara harekatının başlamadığını, geçit açma çalışmalarının sürdüğünü duyurdu. Topçu ateşinin ardından bu kez TSK’ya ait savaş uçakları Cerablus’taki IŞİD hedeflerini bombaladı.

***

Yıllardır Suriye politikamızın yanlışlığını yazıyorum. Dilerim bu hamleyle ve öncesinde yapılan ittifaklarla hızlı bir düzelmeye girer. Ayrıntıları bilmediğim için bir iyi dilekten ibaret bu söylediğim. Ancak dış temaslardaki son haftaların hareketliliği önemli müzakerelerin yapıldığını gösteriyor.

***

Ordumuz, göz bebeğimizdir. Çünkü bu topraklarda yaşamamızın güvencesidir. Yıpratılmamalı, bir an önce yaraları sarılmalıdır. Milli bir dış politika, milli ordu olmadan uygulanamaz.

Dilerim alnımızın akıyla bu harekattan, en az zayiatla muzaffer çıkarız.

Allah Türkiye’yi ve Milletimizi korusun.

 
One thought on “Feyzioğlu, Hukuk konusunda olmasa da Savaş konusunda oldukça coşkulu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir