3. köprü Yıkılacak

Yaşam savunucuları, Marmara’yı talan edecek 3. köprü açılmadan er ya da geç köprüyü kapatacaklarını ilan etti.

Kuzey ormanları başta olmak üzere Marmara’nın tamamını talan eden ve daha büyük yıkımlara sebep olacak olan 3. köprü açılmadan yaşam savunucuları er ya da geç köprüyü kapatacaklarını ilan etti.

3. Köprü ile yıkılacaklar listemize bir yenisi daha eklemiştir” diyen yaşam savunucuları, köprü açılışından önce yaptıkları açıklamayla köprünün doğa festivaliyle kapatılacağının haberini verdi.

Bu haberi görünce şaşırmayın” diyen yaşam savunucuları hazırladıkları 3. köprü kapanış haberini basına gönderdi.

“26 Ağustos 2016 tarihinde AKP isimli sermaye partisinin milyonlarca insanımızın vergilerini çalarak inşa ettiği, başta Kuzey Ormanları olmak üzere Trakya ve İstanbul bölgesine büyük zararlar veren 3. Köprü halkın büyük katılımı ve coşkusuyla kapatıldı. Betonlaştırılan ormanlık alanlara insanlar ellerindeki fidanları dikti. Fidan dikiminin ardından Kuzey Ormanları köyleri tarafından doğa festivali düzenlendi.

Şimdi halk yağmanın ve talanın simgelerinden biri olan 3. Köprü’nün yıkılmasını ve yerine hiçbir şey konmamasını istiyor.”

Bu haberi gördüğünüzde şaşırmayın.

Çünkü bu ülkede insan ve doğa düşmanı sermaye yok olduğunda yapılacak ilk işlerden biri 3. Köprü gibi katliam uygulamalarını ve zararlarını ortadan kaldırmak olacaktır.

Bugün açılışı şova dönüştürülecek olan, yalanın, yağmanın ve utanmazlığın sergileneceği 3. Köprü projesini tüm mücadelemize rağmen engelleyemedik. Bunun farkında ve bilinceyiz. Ancak AKP/Saray rejimi doğa katliamı olan 3. Köprü ile yıkılacaklar listemize bir yenisini daha eklemiştir.

Buradan herkese duyuruyoruz; Doğanın yağmasına açılan köprüler mutlaka kapatılacaktır

Bir adım geri çekilmeyeceğiz! Kuzey Ormanlarını savunmaya devam edeceğiz.

Kuzey Ormanları Savunması.”
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir