Bulgaristan Başbakanı’ndan Türkiye özeti: Her hafta başsağlığı diliyoruz

Başbakan Binali Yıldırım’la görüşen Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Türkiye’nin durumunu özetledi: “Her hafta size başsağlığı mesajı iletiyoruz”. Cumhurbaşkanı Erdoğan Cizre’yi Cerablus operasyonuna bağlarken, Başbakan Binali Yıldırım 3. köprünün açılışının yapılacağı bir güne denk gelmesini manidar olduğunu belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım’la görüşen Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, “Her hafta başsağlığı mesajı gönderiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da Cizre’yle ilgili açıklama yaptı. 30 Ağustos dolayısıyla yapılan açıklamada Cizre’deki saldırıya da değinen Erdoğan, “Fırat kalkanı operasyonunun gerçekleştiği sırada yapılması manidardır” dedi.

Başbakan Yıldırım ise İstanbul Ofisi’nde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile ortak basın toplantısında konuştu. Yıldırım, 3. köprünün açılışının gerçekleştirileceği günde saldırının yapılmasına dikkat çekti. Yıldırım, “Milletimizin geleceği için, ülkemizin refahı için, 2023 hedeflerimiz için yılmadan bir yandan çalışacağız, eserler ortaya koyacağız” dedi. Cizre’de intihar saldırısı yaşandığını söyleyen Yıldırım “Ya istiklal ya ölüm” diye konuştu.

‘HER HAFTA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ’

AKP/Saray iktidarının savaş politikalarının sonucunu Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un sözleri özetledi. Borisov, “İlk olarak gelişen en son olayla ilgili özellikle başbakana ve Türk halkına başsağlığı diliyorum. Maalesef artık her hafta, haftalardır böyle terör olayları oluyor ve böyle başsağlığı mesajları gönderiyoruz” dedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir