HPG’den Artvin eylemi açıklaması: Kılıçdaroğlu hedef değildi

HPG Basın Merkezi, dün Artvin’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yönelik saldırıya dair açıklama yaptı. Artvin eyleminin üstlenildiği açıklama da, hedefin CHP Lideri Kılıçdaroğlu olmadığı, konvoyuna eşlik eden askeri aracın hedeflendiği ve vurulduğu belirtildi. Açıklamada, askeri konvoyun hedeflendiği, Kılıçdaroğlu’nun konvoyda bulunduğuna dair bir bilginin olmadığı belirtildi.

HPG Basın Merkezi, dün Artvin’de gerçekleşen eyleme ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, askeri konvoyu hedefledikleri, Kılıçdaroğlu’nun aracına herhangi bir atış yapılmadığı vurulandı.

HPG-BİM açıklamasında “Eylem esnasında askeri aracın arkasında sivil bir konvoyun olduğu fark edilmiş ve zaten Kemal Kılıçdaroğlu’nun bindiği araç güçlerimizin atış mesafesine girmesine rağmen herhangi bir atış yapılmamıştır” denildi.

HPG BİM açıklamasında şu bilgiler verildi:

“25 Ağustos günü Artvin-Şavşat yolunda Soğuksu mıntıkasında bir askeri konvoyun geçeceği bilgisinin alınması üzerine öğleden sonra saat 13.45’te alandaki gücümüz bu konvoyun önünde bulunan JÖH’lere ait bir cemse aracı imha etmek üzere hedeflemiş ve bu cemse etkili bir biçimde vurulmuştur. Eylemci gücün kesinlikle önceden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ait bir konvoy olduğu yönünde herhangi bir bilgisi yoktur. Eylem esnasında askeri aracın arkasında sivil bir konvoyun olduğu fark edilmiş ve zaten Kemal Kılıçdaroğlu’nun bindiği araç güçlerimizin atış mesafesine girmesine rağmen herhangi bir atış yapılmamıştır. Burada CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu kesinlikle herhangi bir biçimde hedeflenmemiştir. Ne genelde gerillalarımızın, ne de yerel gücümüzün böyle bir planı söz konusu değildir. Eylemin amacı, sadece Türk devletinin güvenlik kuvvetleridir. Bu eylem HPG güçlerimizden Şehit Rizgar İntikam Timi ve HBDH güçleri tarafından Önder Apo üzerindeki tecride karşı planlanıp geliştirilmiştir.”
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir