Tedi direnişine güvenlik ve polis saldırısı.. Direnişçi işçilerden çağrı

TEDİ güvenlik elemanları DİSK Yönetim Kurulu üyesi ve Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı’ya saldırdı. Saygılı yaralanırken, direniş çadırında gece boyunca nöbet tutulacağı duyuruldu.

Tuzla’daki TEDİ güvenlik görevlileri Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı’yı yaraladı.

tedi-saldiri-cagri-1

TEDİ patronu, direnişi kırma amacıyla taşeron işçi çalıştırmaya başladı. Direniş çadırında bulunan DİSK Yönetim Kurulu üyesi ve Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı, mesaisini tamamlayan taşeron işçilere yönelik konuşma yapmak istedi. Neden direnişte olduklarını anlatan Saygılı’ya TEDİ güvenlik elemanları saldırdı. Kafasına çok sayıda darbe alan Saygılı yaralandı.

Saldırı sonrasında işçilere yönelik konuşma yapan Saygılı, gece boyunca direniş çadırında nöbette olacaklarını duyurdu.

Tedi’de saldırının duyulması üzerine dayanışma ve destek için direniş çadırına gelen emekçilerin toplanması sonrası Tuzla deposu önünde direnişte olan TEDİ işçilerine polis saldırdı. Dört işçi gözaltına alındı. İşçiler, “Sendika başkanımıza saldıranları değil, işçileri gözaltına alıyorsunuz” sözleriyle tepki gösterdi.

Gözaltına alınan Eren Kılıç, Hamza Öz, Ahmet Orbey, Onur Kara, Orhanlı Polis Karakolu’na götürüldü.

Direniş çadırında bulunan işçiler de arkadaşlarını yalnız bırakmamak ve Saygılı’ya yapılan saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunmak için Orhanlı Polis Karakolu’na yürüdü.

Direnişçi işçilerin ve dayanışma için gelen emekçilerin direniş çadırı ve karakol önündeki bekleyişi sürüyor.

Ayrica Limter-İş sendikası, bugün yaşanan saldırıyla ilgili yarın saat 12’de Tuzla Tedi depo önünde yapacağı basın açıklamasına katılım çağrısı yaptı.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir