Demokratik Suriye Güçleri: TSK, Cerablus köylerini vurdu, çok sayıda sivil öldü

TSK’nin Cerablus’a bağlı Tilemarne köyünü toplarla ve savaş uçakları ile vurduğu ve çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği ve yaralandığı bildirildi.

YPG’nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri Dış İlişkiler Genel Sorumlusu Abdulaziz Yunus, Sputnik’e yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Cerablus güneyindeki Tilemarne köyünü vurduğunu belirterek, saldırı sonucu sivillerden ölü ve yaralıların olduğunu öne sürdü.

Aynı bilgiyi ANHA da geçti. Ancak TSK’den ya da Türkiye merkezli medya organlarından henüz böyle bir bilgi geçilmedi.

Savaş uçakları Cerablus köylerini bombalıyor

Verilen bilgilere göre, Türkiye bu sabah saat 10:00 sularında Cerablus’un 8 kilometre güneyinde bulunan Tilemarne köyünü obüs topları ve savaş uçaklarıyla vurdu. Bombardıman sesinin Karkamış’tan da duyulduğu, bölgede yoğun hava hareketliliğinin yaşandığı belirtildi. Türkiye geçtiğimiz günlerde de Cerablus güneyinde obüslerle YPG mevzilerini bombalamıştı.

Türkiye’nin Demokratik Suriye Güçleri mevzilerini bombaladığını dile getiren Yunus, Cerablus’un güneyinde YPG’nin olmadığını orada Minbic Askeri Meclisi savaşçılarının olduğunu da sözlerine ekledi. Türkiye daha önce de Efrin, Kobanê, Tel Abyad ve Derik bölgesinde YPG mevzilerini obüs toplarıyla vurmuştu.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir