Minbic Askeri Meclisi’nden Cerablus Askeri Meclisi’ne destek açıklaması

Minbic Askeri Meclisi Cerablus Askeri Meclisi’ne desteğini açıklayarak Türkiye’nin düşmanca  planlarına cevap vermeye hazır olduğunu belirtti.

Minbic Askeri Meclisi, Türkiye’nin Cerablus Askeri Meclisi’nin bulunduğu noktalara ve Cerablus’un Til Emarne köyü ve kırsal alanlara yönelik saldırılarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Cerablus Askeri Meclisinin bulunduğu noktalara ve kırsal bölgelerin bu sabahın erken saatlerinde Türk savaş uçakları tarafından bombaladığının bildirildiği açıklama şöyle :

” Türkiye’nin bombardımanı sonucu bazı  Cerablus Askeri Meclisi  savaşçıları yaralandı ve Minbic’deki bir hastahanede tedavi altına alındı. Cerablus işgali ve teröristlerle ortaklığa karşı dünyadan tepki gelmemesi Türkiye’yi daha çok cesaretlendirği için saldırılarını arttırdı. Türkiye Cerablus’a savaşmadan girmek için çetelerle gizli bir anlaşma yaptı. “

Minbic Askeri Meclisi,  Türkiye’nin çeteler aracılığıyla devreye koyduğu planlarına karşı durmak için hazır olduğunu belirterek Cerablus Askeri Meclisi’ni destekleyeceğini duyurdu. Öte yandan  Türkiye’nin bu saldırılarının aynı zamanda Halep’in kuzeyinde de yeni bir savaşın sinyalini verdiğini belirtti.

Meclis,  Türkiye’nin kendi iç karışıklığını Haleb’e sıçratmaya çalıştığını belirterek bütün demokratik güçlere Türkiye’nin planlarını boşa çıkarmak için birlik çağrısında bulundu. Aynı zamanda Meclis, elde edilen başarıları ve kazanımları korumaya hazır olduğunu ifade etti.

Açıklamanın sonunda şunlara dikkat çekildi : “Türkiye’nin  uygulamaları ve planları  terörle mücadeleyi engelliyor. Herkes çok iyi biliyor ki , Türkiye DAIŞ ile birlikte kılık değiştirerek Cerablus’u işgal etti.“ (ANHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir