SGDF: Gözaltılar serbest bırakılsın

SGDF, Eşbaşkan Oğuz Yüzgeç ve MYK üyelerinin de aralarında olduğu sosyalist gençlerin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), İzmir’de Eşbaşkan Oğuz Yüzgeç ile MYK üyelerinin de aralarında olduğu 8 kişinin gözaltına alınmasını kınadı.

Aliağa’da sokak ortasında gözaltına alınan SGDF ve ESP üyelerinin, hala avukatlarıyla görüştürülmedikleri hatırlatılan açıklamada, “darbecilerle mücadele” adı altında uygulandığı söylenen OHAL’le, devrimcilere yönelik siyasi soykırım ve işkencenin arttığına dikkat çekildi.

OHAL’le birlikte devrimci, demokrat ve yurtsever gençliğe adeta savaş açıldığını belirten SGDF, İzmir’de gözaltına alınanların bir çoğunun Suruç ve Ankara katliamından yaralı olarak kurtulduğunu belirtti. Açıklamada, “Katledemediklerini gözaltına alarak, işkence yaparak, tutuklayarak sindirmeye çalışıyorlar. Çözülmekten, yok olmaktan başka şansı olmayan milli mutabakatlarına tehdit oluşturacak tüm devrimcileri, gençleri, emekçileri, kadınları korkutmaya, tutuklayarak sokaklardan çekmeye, işkenceyle sindirmeye çalışıyorlar” denildi.”

SGDF, gözaltıların kendilerini yıldıramayacağını belirtti ve ekledi:” Nafile. Ne darbe ne diktatörlük, biz başkaldırıyoruz. Özgür yarınlar için, bizim kuracağımız hayatlar için savaş değil barış için direniyoruz, direnmeye devam edeceğiz.”

Derhal hukuk dışı uygulamalara son verilmesini isteyen SGDF, gözaltındaki sosyalist gençlerin bırakılmasını istedi.

sgdf-gozaltilar

 

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir