Yüksekdağ 1 Eylül’de İzmir’de düzenlenen “Barış” mitingine katılacak

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde İzmir Gündoğdu meydanında yapılacak olan Barış ve Demokrasi Mitingine HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDK Eşsözcüsü Ertuğrul Kürkçü katılacak.

1 eylul-izmir-barisEmek ve Demokrasi için Güç Birliği, 1 Eylül Dünya Barış Günü İzmir’de “Faşizme, darbelere, savaşa karşı demokrasi ve barış istiyoruz” şiarıyla Barış ve Demokrasi Mitingi düzenleyecek. Saat 18.30’da Cumhuriyet Meydanından Alsancak Gündoğdu Meydanına yapılacak olan yürüyüşle başlayacak olan mitinge Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, Halkların Demokratik Kongresi Eşsözcüsü ve HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve HDP Milletvekili Müslüm Doğan’nın yanı sıra birçok siyasi parti ve STK temsilcisi katılacak.

Egemenlerin savaş çığlıklarına karşı halkların yanında barış diye haykıracaklarını dile getiren HDP Eşbaşkanı Gülay Gün Bilici, barışa en çok bu toprakların ihtiyacı olduğunu belirtti. KCK’nin yaptığı deklarasyona dikkat çeken Bilici, “KCK açıklamasına henüz hükümetten ve devletten bir cevap gelmedi. 1 Eylül’de halk alanlara çıkarak KCK’nin çağrısını sahiplenmeli. Barış için herkes adım atmalıdır” diye konuştu. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir