AKP’li Kilis Belediye Başkanı: Tampon bölgeyle füze problemimiz kalmayacak

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Suriye sınırında fiili bir tampon bölge oluşturulacağını söyledi ve ekledi: “Yani bizim dışarıdan gelen füze atılma problemimiz kalmayacak”

AKP’li Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Cerablus operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada Suriye sınırında fiili bir tampon bölge oluşturulacağını söyledi.

Suriye tarafından yapılan roket atışları sonucu onlarca kişinin hayatını kaybettiği Kilis için, Haziran ayında “Allah’ın izniyle IŞİD’in füze menzilinden çıktık” diyen Kara, bu kez de “Yani bizim dışarıdan gelen füze atılma problemimiz kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen AKP İl Meclisi Danışma Toplantısı’nda konuşan Hasan Kara, şunları kaydetti:

Bu süreç bize şunu gösterdi ki Türkiye, bu bölgede büyük bir ülke, ağır bir ülke ve önder bir ülke olacak. Biz, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya ile işbirliği içerisinde ama bilgi vererek Cerablus’a girebiliyoruz. Aldığımız bilgilere göre, önümüzdeki günlerden itibaren IŞİD bu bölgeden temizlenecek ve fiili bir tampon bölge oluşturulacak, yani bizim de dışarıdan gelen füze atılma problemimiz kalmayacak, fakat bu içteki problemin olmayacağı anlamına gelmiyor. (Sendika.Org)




Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir