Azadiya Welat İmtiyaz Sahibi: Yarın gazeteyi okuyuculara ulaştıracağız

Azadiya Welat Gazetesi’nin merkez bürosuna yönelik baskın ve arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki gösteren Azadiya Welat İmtiyaz Sahibi Ramazan Ölçen, editörler olarak yarın sokağa çıkıp gazeteyi okuyucularla buluşturmaya devam edeceklerini belirterek, “Sadece Azadiya Welat’a değil gerçeğe yapılan bir saldırıdır. Halkımız ile özgürlük ve demokrasi mücadelesini veren bütün kurumlar bu gerçeğe sahip çıksın” dedi.

azadiye wealt-5Kürtçe günlük yayın yapan Azadiya Welat Gazetesi’nin Diyarbakır’da bulunan merkez bürosuna yapılan baskında misafirlerinde aralarında bulunduğu 25 çalışanı gözaltına alındı. Gazeteyi Amed’teki okuyucuları ile buluşturan arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki gösteren Azadiya Welat İmtiyaz Sahibi Ramazan Ölçen, halka gazeteye sahip çıkma çağrısında bulundu. Uzun süreden bu yana gazeteye yönelik baskı ve saldırıların olduğunu hatırlatan Ölçen, “Birçok dağıtımcımız ve muhabirimiz gözaltına alındı ve tutuklandı. En son olarak da Amed’de 25 dağıtımcımız gözaltına alındı. Bu baskı ne ilk nede son olacak. Buna karşı sessiz kalmayacağız. Gazetemizin Amed’teki dağıtımcılarının gözaltına alınması bizi yıldırmayacak. Gerektiğinde gazetenin bütün editörleri yarın gazeteyi okuyucularına ulaştırmaya devam edecek. Bu güne kadar halkımız ve okurlarımız bu baskılar karşısında bizi yalnız bırakmadı. Bundan sonra da yalnız bırakmayacak. Halkımız gelip gazetesini bürodan almaya devam edecek. Bütün baskılara rağmen hakikatin izinde olmaya, gerçekleri yazmaya devam edeceğiz” dedi.

Halka ve demokratik kesimlere de çağrıda bulunan Ölçen, “Bu saldırı sadece Azadiya Welat‘a değil gerçeğe saldırıdır. Halkımız ve özgürlük ve demokrasi mücadelesini veren bütün kurumlar bu gerçeğe sahip çıksın” şeklinde konuştu. (DİHA)

Azadiya Welat’ın merkez bürosuna baskın: 27 çalışan gözaltına alındı
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir