Cerablus’ta 1 gün içerisinde 2 katliam

Türkiye’nin cihatçı çetelerle birlikte giriştiği Suriye’deki işgal harekatında TSK, Cerablus’un Bir El-Kûsa köyünden sonra Sirêsat köyünde de katliam gerçekleştirdi. Katliam sonrası onlarca sivil hayatını kaybetti.

Cerablus’un güneyindeki Sirêsat köyünde de katliam yaşandı. ANHA’nın yerel kaynaklara dayanın haberine göre; Sirêsat köyü de operasyon öncesinde savaş uçakları ve tanklar tarafından bombalandı. Onlarca sivil yaşamını yitirdi.

Cihatçı-selefi çeteler Cerablus ile Minbic arasındaki bölgede yer alan yaklaşık 10 köye daha saldırdı, çatışmalar yaşandı.

TSK sivilleri ‘terörist’ ilan etti

Türk Silahlı Kuvvetleri, bombardımanda yaşamını yitiren sivilleri ‘terörist’ ilan etti. Bir El-Kûsa köyüne yönelik hava saldırısına ilişkin yapılan açıklamada, “koalisyon kapsamında yapılan hava harekatı sonucunda, 25 PKK/PYD üyesi terörist etkisiz hale getirilmiş, söz konusu terörist gruplarca kullanıldığı tespit edilen beş bina imha edilmiştir” iddiası yer aldı.

Açıklamada ayrıca, operasyonlar esnasında sivillere zarar gelmemesi için tedbir alındığı ve hassasiyet gösterildiği öne sürüldü.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi: TSK bombardımanında 20 sivil öldü

TSK, Cerablus’un güneyinde Bir El-Kûsa köyünde katliam gerçekleştirdi
One thought on “Cerablus’ta 1 gün içerisinde 2 katliam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir