Halka 31 Ağustos çağrısı: DTK önünde buluşalım

Diyarbakır’da Kürt siyasetinin tüm bileşenlerinin 31 Ağustos’ta açıklayacağı deklarasyona katılım için çağrı yapıldı. DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Hafize İpek, temel gündemlerinin Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği olduğunu belirterek, halka DTK önünde açıklanacak deklarasyona katılım çağrısı yaptı.

Türkiye ve Kürdistan’ın içerisinden geçtiği olağanüstü süreçte KCK’nin açıkladığı deklarasyon kamuoyunda geniş yankı bulurken, Kürt siyasetinin ana bileşenleri yürüttüğü tartışmalarla sürece etkin müdahil olmaya hazırlanıyor. DTK, HDK, KJA, HDP ve DBP, Diyarbakır’da 31 Ağustos Çarşamba günü Ofis semtinde bulunan DTK binası önünde deklarasyonu açıklaması bekleniyor.

’31 Ağustos’ta tutum belirleyeceğiz’

Yapılacak olan deklarasyon hakkında bilgi veren Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Hafize İpek, 31 Ağustos Çarşamba günü DTK binası önünde Amed halkı ile beraber yapacakları açıklamada ana eksen PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü olacağını ifade etti. Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği konusunda endişelerini dile getiren İpek, tecridin kaldırılmasına yönelik net bir tutum ortaya konulacağını söyledi.

Halka çağrı

İpek, 31 Ağustos’taki açıklamaya sadece Kürt siyasetçilerinin ve seçilmişlerin değil halkın da katılacağını belirterek, Diyarbakır halkına “31 Ağustos’ta DTK binası önünde olun” çağrısı yaptı. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir