Tuğluk: IŞİD de AKP de kaybedecek

Antep katliamında yaşamını yitirenlerin ailesine taziye ziyaretinde bulunan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, “Cerablus’ta IŞİD AKP’dir, AKP IŞİD’dir. IŞİD de kaybedecek, AKP de kaybedecek” dedi.

Antep’te yaşamını yitiren 37’si çocuk 55 kişi için kurulan taziyeyi kitlesel ziyarette bulunuldu. DBP Şahinbey ilçe binasında bir araya gelen ve aralarında HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un da bulunduğu kitle, taziyenin kurulduğu mahalleye yürüyüş düzenledi. Yürüyüş boyunca kitle sık sık “Katil IŞİD işbirlikçi AKP”, “Şehîd Namirin” ve “Bijî Serok Apo” sloganları attı.

Taziye ziyaretlerinde konuşan Tuğluk, AKP hükümetinin IŞİD’ı desteklediğini ve bu desteğin belgelendiğini söyledi. Tuğluk, “Türkiye Cerablus’a savaş açtı. Şuan Cerablus’ta IŞİD AKP’dir, AKP IŞİD’dir. Kürtler çok ağır bedel vererek, Rojava’da kazanım elde etti. Dünya bile bu direnişi taktir etmek ve kabullenmek durumunda kaldı. Fakat Türkiye bu durumu kabul etmedi. Kürtlerin Minbic’teki kazanımına karşı büyük organizasyonlar ve katliamlar başlattı” dedi.

Antep katliamının arkasında derin devlet ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın olduğunu söyleyen Tuğluk, “Bu cinayetin sorumlusu, derin devlet, AKP ve Erdoğan’dır. Bu zulümler, bu katliamlar bizi haklı mücadelemizden vazgeçiremeyecek. Biz hakkımız olanı eninde sonunda kazanacağız. Bunu herkesin böyle bilmesi gerekir. IŞİD de kaybedecek, AKP de kaybedecek. Kazanan halklar olacak, Türkiye halkları olacak. Bu acı hepimizin acısıdır. Biz acıları direnişe dönüştürmek dışında başka çaremiz yoktur, bunun için de birbirimize kenetlenelim” dedi.

Taziye ziyareti, patlamanın gerçekleştiği yerde 1 dakikalık saygı duruşu ve “Çarxa Şoreşê” marşı ile son buldu. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir