24 saatte 2. infaz! Van’da ev baskını: 3 kişi infaz edildi

Van’ın Xaçort mahallesinde bir eve yapılan baskın sonucu çıkan çatışmada 3 kişinin infaz edildiği belirtildi. Evinin balkonunda bulunan Mustafa Duman isimli gencin ise zırhlı araçtan açılan ateş sonucu başından ağrı yaralandığı öğrenildi.

Van’ın merkez İpekyolu ilçesine bağlı Xaçort mahallesi Süremli 2 Sokakta gece geç saatlerde çok sayıda zırhlı araç tarafından bir ev ablukaya alındı. Helikopter desteğiyle yapılan baskında, zırhlı araçlardan evin dört bir taraftan ağır silahlarla taranması sonucu çatışma çıktı. Çatışma saatlerce devam ederken zırhlı araçlardan sık sık rast gele mahalle içlerine de ateş açıldığı belirtildi. Yaşamını yitirdiği 3 kişinin cenazesinin ise Dursun Odabaşı Tıp Merkezi morguna götürüldüğü öğrenildi.

Bir kişi yaralı

Çatışma sonrası görgü tanıkları özel hareket timlerinin evden tamamen soyulmuş 3 cenaze ve bir gencin ise yaralı olarak evden çıkarttıklarını söyledi. Yaralı gencin darp edilerek zırhlı araca bindirildiğini belirten görgü tanıkları, uzun bir süre evde yapılan aramanın ardından devlet güçlerinin mahalleyi boşalttığı bilgisini paylaştı. Yaşamını yitirenlerin kimlik bilgileri ise bilinmiyor.

Çatıma esnasında başka bir evin balkonunda bulunan Mustafa Duman isimli gencin ise zırhlı araçtan açılan ateş sonucu başından ağır yaralandı. Ailesi ve çevrede bulunan yurttaşlar tarafından Lokman Hekim Hastanesine kaldırılan Duman’ın hayati tehlikesinin atlatamadığı bildirildi.

Ev kullanılmaz halde

Saatler süren çatışmanın ardından evin dört bir yanından kurşun izleri görülürken çatışmada yaşamını yitirdiği belirtilen 3 kişiye ait olduğu tahmin edilen kanın ise duvarlarda ve yerde olduğu görüldü. Ev kullanılamaz hale getirilirken, yaşamını yitirenlere ait olduğu belirtilen giysiler ise evin odalarında rast gele atılmış durumda. (DİHA)

Polis baskınında çatışma iddiası: 2 kişi infaz edildi
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir