SGDF’nin açlık grevi ikinci gününde

SGDF’nin, İzmir’de 6’sı SGDF’li 11 kişinin gözaltına alınmasını protesto için başlattığı açlık grevi ikinci gününde. Gençlik örgütleri, HDP Milletvekili Erdal Ataş, Suruç ailelerinden Ali Sadet, SYKP ve Devrimci Parti yönetici ve üyeleri açlık grevindeki sosyalistleri ziyaret etti.

SGDF-aclik grevi-6

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun (SGDF) İzmir’de 6’sı SGDF’li 11 kişinin gözaltına alınmasını protesto için başlattığı açlık grevi ikinci gününde devam ediyor.

 

HDP Kadıköy İlçe Örgütü’nde açlık grevinde olan SGDF üyelerine dayanışma ziyaretleri sürüyor.

SGDF-aclik grevi-5

HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, açlık grevindeki sosyalistleri ziyaret etti. Devletin özellikle Suruç katliamının ardından SGDF ve ESP’yi hedef aldığını belirten Ataş, OHAL’le birlikte ayyuka çıkan saldırılara karşı birleşik mücadelenin örülmesi gerektiğini vurguladı.

SGDF-aclik grevi-4

 

Açlık grevini Suruç şehitlerinden Hatice Ezgi Sadet’in babası Ali Sadet, SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya ile MYK üyeleri, Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü ile ile MYK üyeleri de ziyaret etti.

GENÇLİK ÖRGÜTLERİ DE ZİYARET ETTİ

SGDF-aclik grevi-3

 

SGDF’ye yönelik baskı ve gözaltılara karşı birlikte açıklama yapan gençlik örgütleri, bugün de açlık grevini ziyaret etti.

Birleşik mücadeleyi büyütme çağrısı yapan örgütler, “Önümüzde bir faşist diktatörlük var. Birleşik mücadeleden başka, dayanışmadan başka çıkar yol yok. Mücadelenizle dayanışmayı büyüteceğiz. O yüzden buradayız” dedi. (ETHA)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir