Adana’da yarın yapılacak miting için halka çağrı

Adana Emek ve Demokrasi için Güç Birliği, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yapılacak olan mitinge katılım çağrısında bulundu.

Adana Emek ve Demokrasi için Güç Birliği, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yarın Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenecek mitinge katılım çağrısında bulunmak amacıyla İnönü Parkı’nda basın açıklaması yaptı. “Faşizme, darbelere ve savaşa karşı demokrasi ve barış istiyoruz” pankartının açıldığı açıklamaya çok sayıda kişi katılırken sık sık “Biji biratiya gelan”, “Yaşasın hakların kardeşliği” ve ‘Biji aşiti” sloganları atıldı.

adana-1 eylül‘Barışa ses ver’

Barış hemen şimdi demek için tüm yurttaşları barış için ses vermeye çağırdıklarını dile getiren Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, barış isteyen herkesin yarınki mitingde yer almasını istedi. Ölümlerin ve katliamların yaşandığı bir günde 1 Eylül Barış Günü’nü karşıladıklarını hatırlatan Ökten, bu süreçte alanlara çıkarak barış istemenin daha anlamlı olduğunu kaydetti. Ökten, Emek ve Demokrasi için Güç Birliği olarak; “Faşizme, darbelere ve savaşa karşı demokrasi ve barış istiyoruz” şiarıyla barışı sahiplenerek, barışa ses vereceklerini dile getirdi. Ökten, “Herkesi bulundukları illerde gerçekleşecek ortak barış ve etkinliklerine katılmaya çağırıyoruz” dedi.

1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yapılacak olan miting yarın saat 18.00’de Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleşecek. Mitinge HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş ve CHP Milletvekili İbrahim Özdiş konuşmacı olarak katılacak.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir