Gazi’de polis baskınına tepki gösteren kitleye ateş açıldı

Gazi Mahallesi’nde yapılan gece baskınında birçok yerin yıkılmasına tepki göstermek için cemevinin önünde toplanan mahalleliye polis ateş açtı.

İstanbul Gazi Mahallesi’nde gece saatlerinde polisler tarafından baskın düzenlendi. Baskın sırasında mahallede bulunan taksi durakları, polisler eşliğinde getirilen vinçlerle yerinden kaldırılırken, Kemal Pir Parkı’nda bulunan çay ocağı ise polisler tarafından yıkıldı.

Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Mücadele Merkezi’ni de basan polisler, eski karakol civarında bulunan Halk Meclisi’ni yıktı.

İstanbul Gazi Mahallesi’nde özel hakekat polisleri eşliğinde yapılan baskının sırasında birçok yerin yıkılmasına tepki gösteren mahalleliler, cemevi önünde bir araya geldi. Mahalleli, “Vurun, vurun bizi de vurun” sloganı ile polislere tepki gösterdi. Halkın tepkisine polisler, olay yerine gelen TOMA’larla saldırdı. Çıkan olaylar üzerine polisler tarafından uzun namlulu silahlarla halka ateş açıldı. Polislerin saldırısı ile başlayan gerginlik devam ederken, cemevi önünde toplanan kitle ise giderek artıyor.

Mahallede özel harekat polislerinin uzun namlulu silahlarla dolaşmasına da halk tepki gösterdi. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir