TMMOB YK Başkanı Koramaz: “Ülkede, bölgede, dünyada barış!”

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, “Ülkede, bölgede, dünyada barış’ istiyoruz” dedi. 1 Eylül Dünya Barış Günü’ne ilişkin açıklama yapan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, savaş dayatmalarına karşı ülkede barış, dünyada barışı savunacaklarını vurguladı. 

1 Eylül Dünya Barış Günü’ne ilişkin açıklama yapan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, savaş dayatmalarına karşı ülkede barış, dünyada barışı savunacaklarını vurguladı. Koramaz, “Ülkemiz son bir yıldır art arda patlayan bombalar, içeride ve dışarıda körüklenen şiddet, emperyalist güçlerin ülkemiz ve bölge üzerine projeleriyle savaşın gölgesinde yaşar hale geldi” dedi.

İçeride, Kürt sorununda baskı, şiddet ve terör her iki tarafta da derin acılara yol açmakta, milliyetçilik ve militarizm körüklenerek halklar birbirine düşman edilmeye çalışıldığını ifade eden Koramaz, “Biz, bir arada, kardeşçe, eşit, özgür bir ülkede tüm farklılıklarımızla birlikte yaşamak istiyoruz” diye belirtti.

Suriye’de yaşananlara karşı yıllarca emperyalist müdahalenin yanında yer alıp bu ülkenin yıkımında rol üstlenenler, şimdi DAİŞ ve YPG/PYD’ye müdahale gerekçesiyle Suriye’ye müdahalede bulunduğunu kaydeden Koramaz, “Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı, ülkemizin Suriye’nin bir benzeri haline getirilmek istenmesine karşı tüm demokratik güçleri, siyasi partileri seslerini barıştan yana yükseltmeye çağırıyoruz” dedi.

TMMOB’un Ortadoğu’da ve Türkiye’de yaratılmak istenen kaos ortamına, savaş dayatmalarına, yeni dünya düzeni teorilerine karşı daima barıştan, demokrasiden, özgürlüklerden yana olacağını belirtti. Koramaz, “1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir kez daha ‘Savaşa hayır, barış hemen şimdi’ diyoruz ve ‘Ülkede, bölgede, dünyada barış’ istiyoruz” diye belirtti. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir