Konya’da adliyeye sevk edilen 13 IŞİD’liden 1’i tutuklandı

Konya’da adliyeye sevk edilen 13 kişiden 1’i çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 12 kişi adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 

Konya’da IŞİD ile irtibatlı oldukları ve Suriyeye giriş çıkış yaptıkları iddia edilen kişilere yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 34 şüpheliden 13’ü işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 1’i çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 12 kişi adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta ve bu hafta IŞİD ile irtibatlı oldukları iddia edilen kişilere yönelik iki farklı operasyon gerçekleştirdi. Özel Harekat polislerinin de katılımıyla çok sayıda adrese yapılan baskınlarda aralarında Suriye uyruklu kişilerin de bulunduğu 34 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda bir adet dolu kalaşnikof şarjörü, dinleme cihazı ve örgütsel dökümanlar ele geçirildi.

Polisteki sorguları tamamlanan 13 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 1’i çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 12 kişi adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Gözaltında bulunan diğer şüphelilerin sorgularının devam ettiği belirtildi. (Kaynak: Evrensel)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir