Van Valisi: Tendürek’te 8 ölüm olma ihtimali var

Operasyonların 4’üncü gününe girdiği Tendürek’te yaşanan çatışmalara dair açıklama yapan Van Valisi İbrahim Taşyapan, çatışmalarda önceki gün 4, dün akşam ise 8 askerin yaşamını yitirme ihtimalinin bulunduğunu paylaştı.

Van’ın Çaldıran ilçesi ile Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesi arasında bulunan Tendürek Dağı bölgesinde sürdürülen operasyonlar 4’üncü gününe girdi. Devlet güçlerinin verdiği kayıplarla gündeme gelen operasyona dair dün akşam da yeni bir haber geldi. Operasyonda yer alıp üs bölgesine dönmekte olan askeri birlik Gülizar mevkiinde saldırıya uğradı.

Gerçekleştirilen bu saldırıya ilişkin yansıyan ilk bilgilerde, 4 askerin hayatını kaybettiği ve yaralananların olduğu belirtildi.

Ancak aynı saatlerde bölgede sürdürülen operasyonlar sırasında yaralanıp Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’de tedavi altına alınan yaralıları ziyaret eden Van Valisi İbrahim Taşyapan ise çıkışta gazetecilere dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Aynı bölgede yaşanan çatışmayla ilgili bilgi veren Vali Taşyapan, önceki gün 4 askerin hayatını kaybettiği bölgede dün akşam da 8 askerin hayatını kaybetme ihtimalinin bulunduğunu, ama rakamları netleştiremedikleri için gerekli açıklamayı bugün paylaşacaklarını söyledi.

Vali Taşyapan’dan gelen bu son derece dikkat çekici açıklama, Kürdistan’ın farklı noktalarında yaşanan çatışmalarda verilen kayıp ve yaralılar konusunda paylaşılan kimi bilgilerin tam anlamıyla gerçeği yansıtmayabileceğini gösterdi. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir