Avukatlardan Feyzioğlu’na protesto; “Genelkurmay Başkanlığı görevini bırakın ve görevinizin başına dönün”

Batman Barosu binasının açılışına katılan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, “Tutuklu avukatlara özgürlük! Tahir Elçi için Adalet” pankartını açan MHD’li avukatlar tarafından protesto edildi.

Batman Barosu’nun yeni yapılan binasının açılış törenine katılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Mezopotamya Hukukçular Derneği (MHD) üyesi bir grup avukat tarafından protesto edildi. Batman Barosu Başkanı Ahmet Sevim’in açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan Metin Feyzioğlu konuşacağı sırada MHD’li bir grup avukat, “Tutuklu avukatlara özgürlük! Tahir Elçi için Adalet!” pankartı açarak, Feyzioğlu’nu protesto etti.

Ardından konuşan MHD Êlih Şube Eşbaşkanı Mesut Aydın, “Hepimiz sizi TBB Başkanı olarak biliyoruz. Ama sizin yaptığınız şey savaşı çığırtkanlığı yapmaktır. Twitter’da yazmaktır. Bizim istediğimiz şey tutuklu avukatlara ve katledilen Tahir Elçi’nin dosyasına sahip çıkmanızdır. Genelkurmay Başkanlığı görevini bırakın ve kendi görevinizin başına dönün” sözleriyle Feyzioğlu’na tepki gösterdi.

Protestodan sonra MHD’li avukatlar salondan çıkarken, salonda bulunanlar da alkışlarla destek verdi. Protesto eylemi ardından şaşkına dönen Feyzioğlu, Atatürkçü olduğunu ve böyle olmaya devam edeceğini belirterek, konuşmasını sürdürdü. (DİHA)

Feyzioğlu, Hukuk konusunda olmasa da Savaş konusunda oldukça coşkulu
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir