Tedi işçilerinin direnişi 35. gününde; direnişe destek çağrısı

Limter-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan TEDİ işçilerinin direnişi 35. gününde. Direnişteki işçilerin son derece kararlı olduğunun altını çizen DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Limter-İş Sendikası’nın Genel Başkanı Kanber Saygılı, tüm baskılara ve provokasyon girişimlerine rağmen, bu mücadelenin süreceğini vurguladı. Saygılı, tüm kamuoyuna dayanışma çağrısı yaptı.

DİSK’e bağlı Limter-İş Sendikası’na üye oldukları işten atılan TEDİ işçilerinin direnişi 35. gününde.

TEDİ Discount Mağazacılığın Tuzla ve Topkapı depoları önünde, 16 işçinin sendikalı olarak işe geri alınması için başlatılan direnişin 35. gününde, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Kanber Saygılı, süreci ve gelinen aşamayı ETHA’ya değerlendirdi.

“Arkadaşlarımızın morali gayet iyi ve bırakmaya niyetleri yok” diyen Saygılı, TEDİ’yi boykot çağrısının daha da etkili olması için TEDİ mağazaları önünde başlatılan eylemlerin devam ettiğini kaydetti. Direnişteki işçilerin son derece kararlı olduğuna dikkat çeken Saygılı, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile yapılan görüşmeyi hatırlattı ve ekledi: “Görüşmemizden sonra Topkapı’da bulunan Genel Merkez’de denetimler yapıldı.”

Tuzla deposunda bulunan güvenlik görevlisinin provokasyon yaratmaya devam ettiğini kaydeden Saygılı, işçilerin provokasyonları her defasında geri püskürttüğünün de altını çizdi. Saygılı, “Güvenlik görevlileri hala depoda çalışan sendikalı kadın işçilerimiz üzerinde baskı uyguluyor. Kadın arkadaşlar psikolojik şiddete maruz kalıyor. Ancak direnişimiz devam ediyor” dedi.

Kazanmaya kararlı olduklarına dikkat çeken Saygılı, “Arkadaşlarımız sendikalı olarak işe girene kadar bu mücadele sürecek” diye vurguladı. Saygılı, tüm kamuoyuna, TEDİ işçilerinin direnişe destek olma çağrısı yaptı. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir