Patron hakkını isteyen işçiyi katletti

Megi Tekstil’de 8 yıldır çalışan Okan Gevrek, sadece 4 yıl sigortası yatırıldığı ve hakları gasp edildiği için açtığı dava nedeniyle patronu tarafında katledildi. İşçi Gevrek, bugün toprağa verilecek.

Tekstil işçisi Okan Gevrek, gasp edilen haklarını almak için açtığı dava nedeniyle patronu tarafından öldürüldü.

8 yıldır Megi Tekstil’de ütücü olarak çalışan Gevrek’in, sadece 4 yıl sigortası yatırıldığı için yıllık izin başta olmak üzere hiç bir hakkını kullanamadığı belirtildi. Bunun üzerine patronla görüşen Gevrek, sigorta girişinin yapılmasını ve haklarının verilmesini istedi. Ancak, Megi Tekstil patronunun bunu reddettiği aktarıldı.

ETHA’ya konuşan ağabeyi Volkan Gevrek, “8 yıldır ütücü olarak çalışıyordu. Sadece 4 yıl sigortası yatırılmış. Bundan dolayı ne yıllık iznini ne de başka haklarını kullanamıyordu. Patronla görüştü ve sigorta girişinin yapılmasını istedi. Patron kabul etmeyince dava açtı” dedi.

Açtığı dava nedeniyle görüşeceğini iddia eden Megi Tekstil patronunun, Okan Gevrek’i pusuya düşürerek öldürdüğü belirtildi.

Tekstil işçisi Gevrek’in cenazesi otopsi içi Yenibosna’daki Adli Kurumu’na kaldırıldı. Gevrek, otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından defnedilecek. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir