RedHack Yozgat Belediyesi’ni hackledi

Yozgat Belediyesi’ne ait resmi websitesi ve sosyal medya hesapları RedHack tarafından hacklendi.

Redhack, Yozgat Belediyesi’ne ait web sitesi ile resmi twitter ve instagram hesabı hacklendi.

Redhack sosyal medyada belediyeye ait hesapları hacklediklerini duyurdu. “Çanakkale’den başladık, Şimdi Yozgat’tayız. #RedHack ülke turnesi devam ediyor. Merak etmeyin hepinize uğrayacağız. Hacklenmek sırayla” ifadelerini kullandı. Belediyenin resmi twitter hesabının kapak bölümüne “Marks Engels Lenin Stalin” resmi yerleştirildi.

Yozgat Belediyesi’nin resmi internet sitesi de çökertilirken, web sitesi üzerinden “Sizi Uyarıyoruz” başlıklı bir mesaj paylaştı.

Kızıl hacker grubunun paylaştığı mesajda, “Sizi uyarıyoruz! Bu halkı darbeciler bahanesi ile terörize ederek korkutmayı bırakın! Tüm dünya sizlerin nasıl FETÖ’cü Pensilvanya Çetesini büyütüp beslediğinizi biliyor” diye belirtti. AKP ile Cemaat’in iktidar ortaklığı döneminde ilgili olmayan insanların RedHack bahanesiyle tutuklandığı hatırlatılan açıklamada, “FETÖ dediğiniz sizsiniz, çünkü büyüten sizsiniz. Asıl bir suçlu arıyorsanız aynaya bakmanız yeterli” denildi.

Son dönemde devrimci, demokrat, yurtsever kesimlere yönelik baskılara dikkat çekilen mesajda, “Aydın insanları tutuklayarak, akademisyenlere işkence yaparak bu suçları kapatamazsınız” denildi.

RedHack’in Yozgat Belediyesi hesaplarını ele geçirmesinin ardından sosyal medyada çok sayıda kişi konuyla ilgili mesajlar paylaştı.

RedHack siber saldırı eylemini şu mesajla duyurdu:

redhack

(ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir